Changers Hub har sin bakgrund i en helårs förstudie gjordes i samarbete med Tillväxtverket, Vinnova och Botkyrka Kommun. Syftet för studien var att förstå vilka hinder unga oerfarna entreprenörer möter. Nyckelord från resultatet var: nätverk, inspiration och kunskap. Augusti 2015 beslutade teamet att skapa en verksamhet med underlag från studien. De knådade ihop konceptet, tillsammans med målgruppen unga vuxna från ytterstaden, till att bli Changers Hub.

Sedan dess har hubben vuxit otroligt snabbt; medlemsantalet är över 700 medlemmar, ytan har ökat från 20 till 350 kvadratmeter, orterna som medlemmarna kommer ifrån täcker nu Stockholms samtliga tunnelbanestationer i ytterstaden, verksamheten har figurerats i medier såsom Di Digital, SVT, Södra Sidan samt P4 och teamet bakom har bland andra blivit utsedda till Årets Supertalanger inom kategorin Samhällsbyggarna av Veckans Affärer, Framtidens 99 Mäktigaste av TCO samt Sveriges Mest Lovade Företagare av Företagarna.

Välkommen till changers familjen.

Siduri Poli Grundare & The Boss LinkedIn - siduri@changershub.se 

Siduri Poli
Grundare & The Boss
LinkedIn - siduri@changershub.se 

Amanias Abraha Grundare & Business Boss LinkedIn - amanias@changershub.se

Amanias Abraha
Grundare & Business Boss
LinkedIn - amanias@changershub.se

Victoria Escobar Grundare & Community Boss LinkedIn - victoria@changershub.se

Victoria Escobar
Grundare & Community Boss
LinkedIn - victoria@changershub.se

Fares Hamed Grundare & Concept Boss LinkedIn - fares@changershub.se

Fares Hamed
Grundare & Concept Boss
LinkedIn - fares@changershub.se

Ali Ahmed Verksamhetsledare ali@changershub.se

Ali Ahmed
Verksamhetsledare
ali@changershub.se

Sara Golpagon Grafisk Designer & Art Director LinkedIn - s.golpagon@gmail.com

Sara Golpagon
Grafisk Designer & Art Director
LinkedIn - s.golpagon@gmail.com

Rojhat Telo Kursansvarig: Den Unga Entreprenörens Hemlighet LinkedIn - rojhat@changershub.se

Rojhat Telo
Kursansvarig: Den Unga Entreprenörens Hemlighet
LinkedIn - rojhat@changershub.se

Vill du också vara en del av ett team fyllt av nytänk, drivkraft och kreativitet? Maila oss! Vi håller ständigt ögonen öppna efter nya talanger och personligheter som passar vår spirit. hello@changershub.se

Vill du också vara en del av ett team fyllt av nytänk, drivkraft och kreativitet? Maila oss! Vi håller ständigt ögonen öppna efter nya talanger och personligheter som passar vår spirit. hello@changershub.se